Select Page

UURING: KOLMANDIK EESTI INIMESI ON END VIIMASEL AJAL TUNDNUD ÜKSILDASENA

Eesti elanike hulgas novembris läbi viidud küsitlus näitab, et vähemalt kolmandik Eesti inimestest on end tundnud viimasel nädalal üksildasena. Sama uuring näitab, et inimesed sooviksid rohkem veeta aega kinos ja teatris käimisele ning suhtlemisele.

Eesti elanike hulgas läbi viidud küsitluse andmetel on 33% inimestest tundnud end viimase nädala jooksul üksildasena, kusjuures koguni 47% Eesti noortest vanuses 16-24 tunnistab üksildust. „Küsitlus ei hõlmanud üle 74- aastaseid inimesi, ent rahvusvahelised küsitlused näitavad, et üksildusest on enim ikkagi ohustatud vanemad inimesed, samas on see nähtus noorte hulgas kasvav trend,“ kommenteeris küsitlust sotsioloog ning MTÜ Jututaja üks asutaja Mari-Liis Sööt. „See tähendab muu hulgas, et noored ja vanemad peaksid omavahel märksa enam suhtlema.“

Meeste hulgas on end üksildasena tundvaid inimesi rohkem kui naiste hulgas: 36% meestest ja 28% naistest väidavad, et nad on end tundnud üksildasena.

„Üksildus on emotsionaalne isoleeritus ning seda ei peaks segi ajama üksindusega, mis vahel on ka inimeste teadlik valik – olla üksinda. Samas meie küsitluse järgi käivad need ikkagi käsikäes, sest üksildasemad on need, kes elavad üksi,“ ütles Sööt. „Parim ravim üksilduse vastu on suhtlemine ning nagu meie küsitlus ka näitab, siis inimesed soovivad märksa enam suhelda sõprade ja lähedastega, kui nad seda praegu teevad“ lisas Sööt. 63% vastajatest peab kultuuri tarbimist, nagu kinos ja teatris käimine, selliseks tegevuseks, mis muudaks tavalist nädalat tähendusrikkamaks, millele järgneb suhtlemine sõprade (59%) ja perega (52%). „Silma jääb, et naiste jaoks on kultuuri tarbimine olulisem, meeste jaoks aga sõpradega suhtlemine.“

Küsitlus viidi läbi 1000 Eesti elaniku hulgas novembrikuus. Küsitlus valmis MTÜ Jututaja ning turunduskommunikatsiooni ettevõtte Havas koostöös.